24. OLAĞAN GENEL KURULU TEMSİL VE İLZAMA YETKİLİ KİŞİLERE İLİŞKİN LİSTE

Değerli Üyelerimiz,

TÜRSAB’ın 30 Kasım 2019 tarihinde başlayacak olan 24’üncü Olağan Genel Kurulu’na katılma hakkı olan üyelerimizi gösteren liste, T.C. Beşiktaş İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’na mevzuatta öngörülen yasal sürede teslim edilmiştir.

Yukarıda belirtilen seçmen listesi, Birliğimiz sicil kayıtları ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı kayıtlarına göre oluşturulmuştur. Bu listede, seyahat acentası ve seyahat acentalarının sahiplerinin unvanları ile sicil numaraları yer almaktadır.

  • 1618 Sayılı Kanun ve Seyahat Acentaları Birliği Yönetmeliği uyarınca; genel kurula katılma hakkına sahip üyelerimiz seçme ve seçilme hakkını, belirledikleri temsil ve ilzama yetkili temsilcileri aracılığı ile kullanacaklardır.
     
  • Seyahat acentalarımızın büyük çoğunluğunun sahibinin tüzel kişilik olması nedeniyle; bu kişileri (şirketleri) genel kurulda temsil edecek temsil ve ilzama yetkili olanlara ilişkin, Birliğimiz çağrısı üzerine doldurularak tarafımıza iletilen formlar incelenmiş, kayıtlarımız ile karşılaştırma yapılmış ve aşağıda yer alan linkten ulaşabileceğiniz seçmen listesinde yer alan seyahat acentalarını temsil edecek kişilerin gösterildiği liste bilgilerinize sunulmuştur.
     
  • Seçmen listesinde yer alan üyelerimizin temsil ve ilzam yetkililerini gösteren listenin incelenerek, varsa itiraz ve değişiklik taleplerinin belgeleri ile birlikte Birliğimize ulaştırılması halinde, incelemeyi müteakip gerekli değişiklik yapılacaktır. Bu nedenle de yazımızda yer alan linkten ulaşacağınız listenin incelenmesinin gerekliliğini önemle hatırlatırız.
     
  • Listede yetkili olarak görünmekle birlikte tarafımıza form ve belge ulaştırmamış seyahat acentalarının münferit yetkili temsilcilerinin genel kurul sırasında imza sirkülerini, müşterek veya birden çok münferit yetkili olması durumunda ise imza sirküleri ile birlikte aşağıdaki evrakları yanlarında bulundurmaları ve kayıt sırasında ibraz etmeleri gerekmektedir.

Listede seyahat acentanız adına birden çok temsil ve ilzama yetkili kişinin yer alması halinde bu üyelerimizin aşağıdaki işlemleri yapmaları gerekmektedir:

1- Temsil ve ilzam yetkisi MÜŞTEREK YETKİ olarak birden çok kişiye ait olan seyahat acentalarımızın, genel kurula katılacak temsilcisini belirleyerek, belirlediği yetkili kişiyi Birliğimize bildirmeleri ve 24. Olağan Genel Kurul’a katılmak üzere yetkililerden hangisinin görevlendirildiğine ilişkin kararın (Anonim Şirketlerde Yönetim Kurulu kararı, Limited Şirketlerde Müdürler Kurulu kararı) aslı veya noter onaylı sureti ile birlikte mevcut imza sirkülerinin Birliğimize bir dilekçe ile ivedi olarak iletilmesini,

2- Temsil ve ilzam yetkilisi olarak birden çok kişinin MÜNFERİT imza yetkilisi olarak belirlendiği seyahat acentalarımızın bu yetkililer arasından genel kurula katılacak temsilcisini belirleyerek, belirlediği yetkili kişiyi Birliğimize bir dilekçe ile bildirmeleri ve 24. Olağan Genel Kurul’a katılmak üzere münferit yetkililerini gösterir mevcut imza sirküleri ile birlikte Birliğimiz sicil birimine ivedi olarak iletilmesini rica ederiz.  

Saygılarımızla.

TÜRKİYE SEYAHAT ACENTALARI BİRLİĞİ

(TÜRSAB)

 

Ek:

1- Seyahat acentalarını temsil edecek kişilerin gösterildiği liste 

2- Limited Şirketlerde müşterek yetkili bulunması halinde örnek müdürler kurulu kararı

3- Anonim Şirketlerde müşterek yetkili bulunması halinde örnek yönetim kurulu kararı

TÜM HABERLER
24  Mayıs  2020
Vefat ve Başsağlığı
HABERİ OKU
17  Mayıs  2020
Vefat ve Başsağlığı
HABERİ OKU
13  Mayıs  2020
Vefat ve Başsağlığı
HABERİ OKU
04  Mayıs  2020
TÜRSAB’ı Temsilen Erciyes BTK, Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy Tarafı...
HABERİ OKU
04  Mayıs  2020
TÜRSAB’ı Temsilen Erciyes BTK, Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy Tarafı...
HABERİ OKU
04  Mayıs  2020
Vefat ve Başsağlığı
HABERİ OKU
20  Nisan  2020
Vefat ve Başsağlığı
HABERİ OKU
16  Nisan  2020
Vefat ve Başsağlığı
HABERİ OKU
TÜM DUYURULAR
26  Mayıs  2020
Ali Bilir ile Sektörün Nabzı Canlı Yayını
HABERİ OKU
26  Mayıs  2020
Turizm Gazetecileri Soruyor Canlı Yayını
HABERİ OKU
23  Mayıs  2020
Ramazan Bayramı Kutlu Olsun
HABERİ OKU
22  Mayıs  2020
“COVID-19 GÜNCELLEME: İngiltere Vizeleri ve Göçmenlik” Hakkında Duyuru
HABERİ OKU
22  Mayıs  2020
Yönetim Kurulu Üyemiz Nalan Yeşilyurt, Kanal D Ana Haber Bülteni ve Star TV Ana...
HABERİ OKU
21  Mayıs  2020
Yönetim Kurulu Üyemiz Ceren Anadol Best FM'e Konuk Oluyor
HABERİ OKU
21  Mayıs  2020
TÜRSAB Koronavirüs Raporu
HABERİ OKU
21  Mayıs  2020
HES Kodu Hakkında Bilgilendirme
HABERİ OKU