24. OLAĞAN GENEL KURULU TEMSİL VE İLZAMA YETKİLİ KİŞİLERE İLİŞKİN LİSTE

12  Kasım  2019

Değerli Üyelerimiz,

TÜRSAB’ın 30 Kasım 2019 tarihinde başlayacak olan 24’üncü Olağan Genel Kurulu’na katılma hakkı olan üyelerimizi gösteren liste, T.C. Beşiktaş İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’na mevzuatta öngörülen yasal sürede teslim edilmiştir.

Yukarıda belirtilen seçmen listesi, Birliğimiz sicil kayıtları ile T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı kayıtlarına göre oluşturulmuştur. Bu listede, seyahat acentası ve seyahat acentalarının sahiplerinin unvanları ile sicil numaraları yer almaktadır.

  • 1618 Sayılı Kanun ve Seyahat Acentaları Birliği Yönetmeliği uyarınca; genel kurula katılma hakkına sahip üyelerimiz seçme ve seçilme hakkını, belirledikleri temsil ve ilzama yetkili temsilcileri aracılığı ile kullanacaklardır.
     
  • Seyahat acentalarımızın büyük çoğunluğunun sahibinin tüzel kişilik olması nedeniyle; bu kişileri (şirketleri) genel kurulda temsil edecek temsil ve ilzama yetkili olanlara ilişkin, Birliğimiz çağrısı üzerine doldurularak tarafımıza iletilen formlar incelenmiş, kayıtlarımız ile karşılaştırma yapılmış ve aşağıda yer alan linkten ulaşabileceğiniz seçmen listesinde yer alan seyahat acentalarını temsil edecek kişilerin gösterildiği liste bilgilerinize sunulmuştur.
     
  • Seçmen listesinde yer alan üyelerimizin temsil ve ilzam yetkililerini gösteren listenin incelenerek, varsa itiraz ve değişiklik taleplerinin belgeleri ile birlikte Birliğimize ulaştırılması halinde, incelemeyi müteakip gerekli değişiklik yapılacaktır. Bu nedenle de yazımızda yer alan linkten ulaşacağınız listenin incelenmesinin gerekliliğini önemle hatırlatırız.
     
  • Listede yetkili olarak görünmekle birlikte tarafımıza form ve belge ulaştırmamış seyahat acentalarının münferit yetkili temsilcilerinin genel kurul sırasında imza sirkülerini, müşterek veya birden çok münferit yetkili olması durumunda ise imza sirküleri ile birlikte aşağıdaki evrakları yanlarında bulundurmaları ve kayıt sırasında ibraz etmeleri gerekmektedir.

Listede seyahat acentanız adına birden çok temsil ve ilzama yetkili kişinin yer alması halinde bu üyelerimizin aşağıdaki işlemleri yapmaları gerekmektedir:

1- Temsil ve ilzam yetkisi MÜŞTEREK YETKİ olarak birden çok kişiye ait olan seyahat acentalarımızın, genel kurula katılacak temsilcisini belirleyerek, belirlediği yetkili kişiyi Birliğimize bildirmeleri ve 24. Olağan Genel Kurul’a katılmak üzere yetkililerden hangisinin görevlendirildiğine ilişkin kararın (Anonim Şirketlerde Yönetim Kurulu kararı, Limited Şirketlerde Müdürler Kurulu kararı) aslı veya noter onaylı sureti ile birlikte mevcut imza sirkülerinin Birliğimize bir dilekçe ile ivedi olarak iletilmesini,

2- Temsil ve ilzam yetkilisi olarak birden çok kişinin MÜNFERİT imza yetkilisi olarak belirlendiği seyahat acentalarımızın bu yetkililer arasından genel kurula katılacak temsilcisini belirleyerek, belirlediği yetkili kişiyi Birliğimize bir dilekçe ile bildirmeleri ve 24. Olağan Genel Kurul’a katılmak üzere münferit yetkililerini gösterir mevcut imza sirküleri ile birlikte Birliğimiz sicil birimine ivedi olarak iletilmesini rica ederiz.  

Saygılarımızla.

TÜRKİYE SEYAHAT ACENTALARI BİRLİĞİ

(TÜRSAB)

 

Ek:

1- Seyahat acentalarını temsil edecek kişilerin gösterildiği liste 

2- Limited Şirketlerde müşterek yetkili bulunması halinde örnek müdürler kurulu kararı

3- Anonim Şirketlerde müşterek yetkili bulunması halinde örnek yönetim kurulu kararı

TÜM HABERLER
21  Ocak  2020
Yönetim Kurulu Başkanımız Firuz Bağlıkaya, Turizm Çalıştayı’na Katıldı
HABERİ OKU
21  Ocak  2020
CMT Bursa Yalova Tourismus-Abend Türkei / Stuttgart
HABERİ OKU
20  Ocak  2020
Vefat ve Başsağlığı
HABERİ OKU
18  Ocak  2020
Vefat ve Başsağlığı
HABERİ OKU
18  Ocak  2020
Vefat ve Başsağlığı
HABERİ OKU
17  Ocak  2020
TÜRSAB Heyetimiz, Bursa İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Sayın Hakan Saraç’ı Mak...
HABERİ OKU
17  Ocak  2020
TÜRSAB Heyetimiz, AK Parti Bursa Milletvekili Sayın Mustafa Esgin ile Bir Araya...
HABERİ OKU
17  Ocak  2020
TÜRSAB Heyetimiz, Bursa Valisi Sayın Yakup Canbolat’ı Makamında Ziyaret Etti
HABERİ OKU
TÜM DUYURULAR
21  Ocak  2020
Turizm Muhasebesinde Dijital Dönüşüm Eğitimi
HABERİ OKU
20  Ocak  2020
Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı Ace of Mice Toplantı Etkinlik ve Kongre Fuarı'nd...
HABERİ OKU
20  Ocak  2020
TÜRSAB Rota, Çok Yakında Hizmete Giriyor
HABERİ OKU
20  Ocak  2020
Taziye Mesajı
HABERİ OKU
17  Ocak  2020
Ticketing ve Amadeus Sistem Eğitimi / Ege BTK
HABERİ OKU
16  Ocak  2020
Uzakrota Balkan Travel Summit, 12 Mart 2020 Belgrad
HABERİ OKU
16  Ocak  2020
“Turkey Meets Italy B2B & İtalyan Lezzetleri Tadım Etkinliği” Hakkında Duyuru
HABERİ OKU
16  Ocak  2020
İlker Ünsever ile Turizm Hukuku
HABERİ OKU